Nézz bele az 1. lecke videóba:

“OKOSTORNA” Lufi, mint fejlesztő eszköz

Kezdjük lufival a labdázást! Ha gyermekünk nem szeret labdázni, mert azt tapasztaljuk, hogy nincs benne sikerélménye, akkor kezdjük lufival a játékos mozgásos feladatokat. Fejleszti a szem-kéz és a szem-láb koordinációt, a gömbérzékelést, a ritmusérzéket és nem utolsó sorban segít megtanulni az irányokat. A lufi, mint fejlesztő eszköz összetett módon képes segíteni a gyermekek részképességeinek fejlesztésében. Így videóink segítségével játékosan tudunk segíteni úgy, hogy közben az mindkettőtöknek élmény, és közösen együtt töltött minőségi idő legyen a ráfordított idő!

Az öt részes videókurzus Ára: 15.990 Ft

Kezdjük lufival a labdázást!

Ha gyermekünk nem szeret labdázni, mert azt tapasztaljuk, hogy nincs benne sikerélménye, túl nagy kihívás számára, akkor kezdjük lufival a játékos mozgásos feladatokat. Lufizás közben nagyobb sikerélményre tesz szert gyerekünk, mert a lassabb mozgású, nagyobb, könnyebben követhető lufit egyszerűbb elkapni. Olyan méretűre fújjuk fel neki a lufit, amivel szívesen elkezd játszani, és ha a lufival ügyesen bánik, akkor utána próbálkozzunk a labdával.

A lufi egyszerűségében nagyszerű, és számtalan fejlesztő hatást tulajdoníthatunk neki. Elsőként a szem-kéz és a szem-láb koordinációt emeljük ki, hiszen a lufival való játszás során a gyerekek észrevétlenül megtanulják összehangolni a kezük, a lábuk és a szemük mozgását. Sőt, a mozgások téri és időbeli összerendezésére is óriási hatással van ez az eszköz!
Segít megtanulni az irányokat, az irányított mozgások pontosításában pedig szintén hangsúlyos szereplő. Fejleszti a gömbérzékelést, és a ritmusérzéket is.

A lufi, mint fejlesztő eszköz összetett módon képes segíteni a gyermekek részképességeinek fejlesztésében. Így videóink segítségével játékosan tudunk segíteni úgy, hogy közben az mindkettőtöknek élmény, és közösen együtt töltött minőségi idő legyen a ráfordított idő!

Lufizz csecsemőkortól gyermekeddel!

Fújjuk, ez is pattog, mint a labda, gömbölyű, színes, és mindenki ismeri. Mi az? Hát a lufi. Lehet kicsi, nagy, és persze mindenféle színű. És igazából ma már bármilyen, pöttyös, csíkos, rajzos. Ettől olyan izgalmas a gyerekeknek.

De biztos, hogy tudod miért olyan jó fejlesztőjáték a gyerekeknek? Milyen képességeket fejleszt a lufi?

Egyszerre van pozitív hatással a mozgásra, az idegrendszeri funkciókra, a szem és kéz, valamint szem és láb koordinációjára. Megtanítja a gyermeket térben és időben eligazodni, fejleszti a gömbérzékelést, az egyensúlyt, és a ritmusérzéket is.

A lufit is lehet dobni, rúgni, pattogtatni, és közösen is játszhatunk vele. A páros gyakorlatok által megtanulja a gyermek, hogyan kell szabályokhoz igazodni, másokkal együttműködni.

Amint a gyermekek kúszni-mászni kezdenek, élvezettel követik, szeretnek a pattogó lufi nyomába eredni. Eközben a figyelmük és a látásuk is fejleszthető, de a kúszás és a mászás gyakorlása a későbbiekben az iskolai teljesítményre is hatással lehet. Ha ugyanis ezek a mozgásformák kimaradnak a fejlődéséből, az valószínűsítheti a gyermeknél a későbbiekben a tanulási nehézségek – például diszlexia vagy diszgráfia – kialakulásának megjelenését.

A totyogókkal már meg lehet ismertetni a rúgás mozdulatát. Ha elütünk egy lufit a kertben, és elkezdünk szaladni felé, a gyerekek kihívásnak tekintik, hogy ők szerezzék meg hamarabb. Ilyenkor mindent beleadnak, valamennyi érzékszervükkel erre a feladatra összpontosítanak. Ekkor tanulják meg összehangolni a megfelelő pillanatban, a megfelelő irányba és a megfelelő erővel tett mozdulatukat. A labdajátékokhoz célirányos mozgás és célirányos figyelem szükséges. Segítenek megtanulni, hogyan koncentráljon a gyerek egyszerre több dologra. Miközben jól szórakozunk, a gyermekek térbeli tájékozódása és a gömbérzéke is sokat fejlődik.

A 3 év körüli gyerekek már nagyon ügyesen bánnak a lufival. A gyerekek megtanulják pattogtatni, két kézzel minél messzebbre ütni, vagy éppen elkapni a lufit. A páros játékok során pedig szabályokhoz, illetve társaikhoz is kell igazodniuk.

Lufival az iskolába!

Az iskolafelkészítő foglalkozások kapcsán leginkább a különböző feladatlapok kitöltése jut eszünkbe. Pedig a mozgásos gyakorlatok, a szem-kéz koordináció fejlesztése az írás elsajátításhoz is szükséges. Ez a képesség remekül fejleszthető például lufizással is.
Az írás alapja, hogy a látást és a kéz mozgását célzottan összekapcsoljuk. Az íráskészség kialakulásához szükséges, hogy a gyermek anélkül tudja követni a keze mozgását, hogy közben a szemeit a kézfejére szegezné, hiszen írás közben a betűket kell figyelnie, amiket papírra vet. A szem-kéz koordináció fejlesztése abban segít, hogy ezt sikeresen meg tudja csinálni.

De menjünk még ennél is tovább!

Az időzítés képességét a gyerekek lényegében bármilyen labdajáték során elsajátíthatják, amelyben feléjük repül vagy pattog egy lufi. A pontos időzítés megértése és gyakorlása aztán az élet megannyi területén jól jön majd nekik. Gondoljunk csak arra, amikor meg kell tanulniuk időben megállni az úttesteknél. Ugyanilyen helyzetekben segíthet, ha a gyerekek megtanulnak bizonyos mozgásokat előrejelezni magukban és a labdajátékok során sokféle mozgás valószínűségét szükséges meghatározniuk. Ha már képesek előrejelezni, a gyerekek könnyebben tudnak választ találni olyan kérdésekre, hogy mi történik azután, ha megváltozik valami a szemük előtt. Ilyen lehet például a közlekedési lámpa színe, a nappali világosság megváltozása, mondjuk, egy felhő miatt vagy egy ember arca is.
Lufizással az erejüket is megtanulják használni a gyerekek. Eleinte még látványosan nem érzik, hogy mekkora erővel kell dobniuk vagy ütniük a lufit, hogy a vágyott távolságra jutassák, de szép fokozatosan megtanulják, ez pedig nagyon lényeges: ennek segítségével kerülhetik el például a barátaikkal közös játékok során a baleseteket.

Miért válaszd az Okostornát fejlesztésre?

Mozgásos játékos feladatok közben a gyerekek motivációja könnyebben fenntartható, interaktív videóinknak köszönhetően a közös mozgás segítségével pedig jobban fejleszthető, mint asztalnál, vagy feladatlapokkal.
Mozgás közben a figyelmüket meg kell osztani és egyszerre több mindenre kell koncentálniuk. Ehhez az szükséges, hogy az egyik tevékenység már automatikus legyen. Így működik náluk egy koncentrált figyelem (erre figyel) és egy figyelmi kontroll (amit ellenőriz). Mi ezt a videosorozatban sokszor gyakoroltatjuk veletek és ezekre láthattok majd sok-sok példát az egyes leckékben.
A másik nagyon fontos, mellyel mozgás közben a gyerekek nagyon jól fejleszthetőek, hogy egyik dologról egy másik dologra hogyan tudja a figyelmét ÁTirányítani.
Erre a két tényezőre MEGOSZTHATÓSÁG és ÁTVITEL helyezzük a fő hangsúlyt (természetesen a többit sem elkerülve) mely rugalmas folyamat.

Miben különbözik az Okostorna a többi piacon elérhető fejlesztő videóktól?

Videóink interaktívak

Nem kell visszapörgetni, egy időben dolgozunk Veletek

Videóink élő hatásúak

Ugye Te is jártál már úgy, hogy megvásároltál egy oktató videót, viszont érdemben nem tudtad használni, mert követhetetlen és értelmezhetetlen volt? Nagyon le tudja lombozni az embert! Mi azonban kifejezett figyelmet fordítottunk forgatásaink során arra, hogy videóink követhetőek legyenek, egyidőben tudjatok velünk dolgozni, ne kelljen a videót folyamatosan megállítani, hogy újra értelmezzetek egy-egy mozgásformát, játékot. Igyekeztünk olyan környezetet kialakítani, mintha a szobátokban mi is ott lennénk, és együtt “tanulnánk”.

Honnan tudhatod, hogy nektek való ez a videócsomag?

Akkor lehet szükségetek videónkra,ha:

– Úgy érzed gyermeked fél a labdázástól
– „Lyukas” a keze
– Nehézsége van az önálló evéssel
– Nehezen megy neki a cipőfűző bekötése
– Problémája van az önálló öltözködéssel
– Nehézkes a ruhák begombolása
– Nekimegy és lesodor tárgyakat az asztalról
– Frusztrálja a szabályok betartása és társaival az együttműködés
– Nehézkes egy egyenletes ütemű tapsolás, „elveszti” a ritmust
– Figyelme könnyen megzavarható, minden kis inger elvonja a figyelmét.
– A figyelem működését nem tudja az eredményes tanuláshoz szükséges ideig fenntartani.
– Képtelen a figyelem megosztására, vagyis nem tud gyorsan és megbízhatóan „kapcsolgatni”.

Az öt részes videókurzus Ára: 15.990 Ft

Miért éri meg otthoni videós csomagunkat választani egy fejlesztőpedagógus helyett?

  1. Aktívan részt vehetsz gyermeked fejlődésében, hétről-hétre követheted gyermeked haladását.
  2. A fejlődés sikerét közösen élhetitek meg.
  3. Minőségi időt tölthettek együtt gyermekeddel.
  4. Nincs a közeledben fejlesztő központ, vagy nincs a csoportban hely.
  5. Azt javasolják, hogy előbb egyéniben fejlődjön a gyermeked, hogy később csoporthoz tudjon csatlakozni.
  6. Anyagilag jobban jártok a videókkal, ha ez is szempont.
  7. Nem kell félni, hogy szimpatikus lesz-e a fejlesztő személye.
  8. Nem kell alkalmazkodni a csoportban járó gyerekekhez.
  9. Nem kell alkalmazkodni a tanévközi szünetekhez, így amit elértek, szinten tudjátok tartani.

Ezt érdemes tudni videóinkról!

5 leckéből álló program, melyben mind a 5 lecke egyszerre elérhető.

Te döntöd el milyen ütemben haladtok. Hányszor gyakoroltok egy leckét.

Átlagosan 15-20 perces videók mert ennyit képes hatékonyan egy 5-8 éves gyermek élvezettel gyakorolni.

Egy lecke összesen 10-12 gyakorlatot tartalmaz.

Velünk együtt, egy időben tudtok tornázni.

Egy 7 éves gyermeket látsz, hogy tudja a gyakorlatokat végrehajtani.

A leckék fokozatosan nehezednek.

Fókuszban a szem-kéz és szem-láb koordináció, irányított figyelem, ritmusérzék, téri tájékozódás fejlesztése.

Akár egy kisebb szobában átrendezés nélkül is tudtok gyakorolni.

Minden eszközt otthoni eszközzel is helyettesíteni tudsz. Tippeket adunk hozzá.

Elmondjuk milyen a jó gyakorlat és adunk segítséget ahhoz, hogy tudsz a gyermekednek segíteni, hogy elérje a kitűzött célt.

Fejlesztőpedagógus segít, ha elakadtok a videók során!

Ugye Te is találkoztál már azzal a problémával, hogy megvásároltál egy online videót, viszont amikor elakadtál, senki nem segített?! Nálunk ez nem fordulhat elő, hiszen az otthoni fejlesztéseteket egy szakember kíséri végig, ha beléptek a Facebook csoportunkba. Itt bármilyen kérdést feltehettek, emellett pedig minden szerdán 21:00 – 22:00 – ig kérhettek segítséget élőben és írásos formában is Fejlesztőpedagógusunktól. A csoportban olyan plusz tartalmakat is elérhettek, amelyek hozzájárulnak a tökéletes fejlesztési élményhez.

Velük fogtok együtt dolgozni!

Eszter

a vérbeli fejlesztő

Rólam
Kedvenc színem: Pasztell minden színben
Kedvenc idézetem: “Megvalósítani a lehetetlent jó móka!”
Kedvenc országom: Spanyolország
Kedvenc reggelim: Epres fehérjedús zabkása chiamaggal, lenmaggal, kendermaggal, mandulatörettel és mazsolával.
Kedvenc házimunkám: Rendrakás
Ami lenni akartam gyerekként: sebészorvos
Ez lett belőlem: Családi vállalkozásban megvalósított gyakorlott magánóvoda fenntartó és online fejlesztő pedagógus

Norci

maga a Brand

Rólam
Kedvenc színem: Lila
Kedvenc mondatom: Megyünk hétvégén valahova?
Kedvenc hobbim: A barátnőmmel a kertben játszani.
Kedvencem ebédre: Paradicsomleves betűtésztával és tonhalas tészta reszelt sajttal.
Kedvenc házimunkám: Az íróasztalom rendezgetése.
Ez leszek, ha nagy leszek: Óvónéni
Titok rólam: Este szeretek sokáig fent lenni de reggel nem szeretek felkelni.
A vállalkozásban a szerepem a videókban szereplés és a gyerekek motiválása a játékra, mozgásra, „tanulásra”.

Ha online fejlesztesz, 70%-ot spórolsz!

Ebben a video csomagban összesen 5 leckét találtok. A gyermek mozgásfejlesztésének egy heti díja: 3198 Ft. A kívánt fejlődés eléréséhez javasoljuk, hogy heti 2 alkalommal tornázzatok.

Ellenben, ha csoportos foglalkozásra viszed, akkor:

Mozgásfejlesztő foglalkozás díja csoportos óra keretén belül: 4 500 Ft/ óra

Mozgásfejlesztés esetén, csoportos órán is heti minimum két alkalom szükséges a kívánt eredmény eléréséhez. Így a heti díja a gyermek mozgásfejlesztésének összesen: 9000 Ft.
5 hét alatt összesen: 45 000 Ft.

A megtakarítás 75%, melyből akár további csomagokat tudsz vásárolni gyermekednek.

Az idegrendszer érését segítő mozgásfejlesztésekhez hosszabb idő kell, mely minimálisan 1 év. Ennek megfelelően alakítjuk ki változatosan csomagjainkat, hogy az OKOSTORNA csomagok feladatainak begyakorlása után, többféle otthon is gyakorolható videós csomagokból tudjatok választani, és ezzel egy komplex, egymásra épülő, változatos mozgásfejlesztésben vegyetek részt, mely sokkal több, mint az idegrendszer érését segítő gyermek mozgásfejlesztés.

A csomagfajták különböző részképességek fejlesztésére helyezi a hangsúlyt, de egymással kombinálhatóak és nincsen kötelező sorrend, hogy vásárolhatóak meg.

Ez alól kivétel az OKOSTORNA Alapozó csomag, mely minden gyermek számára javasolt, a biztos alapok elsajátításához.

Az öt részes videókurzus Ára: 15.990 Ft

Honnan tudod beszerezni a videókban használt eszközöket?

Szeretnénk segítséget nyújtani azoknak is, akik nem akarnak, vagy nem tudnak kifejezetten fejlesztő eszközöket vásárolni, számukra egy hátizsáknyi fejlesztő csomagot állítottunk össze. A termékek hátizsákban, vagy egyesével is megvásárolhatóak. A hátizsák tartalmazza az OKOSTORNA Alapozó, OKOSTORNA Figyelem-, és egyensúlyfejlesztő program, OKOSTORNA Labda, mint fejlesztő eszköz, OKOSTORNA Lufi, mint fejlesztő eszköz összes felhasznált eszközét.

Miért előnyös ez a megoldás?

1 ) Nem kell nagy eszközöket otthon tárolnod

2) Szem előtt tartjuk a környezetbarátabb megoldásokat

3) Költségkímélőbb

4) A készlettel akár utazhatsz is, nem foglal nagy helyet

Eszközcsomag ára: 11.990 Ft 

Hátizsák tartalma

6 db babzsák

6 db érzelem kártya

2 db lufi

6 db betűs kártya

2 db gumilabda

1 db tároló doboz

1 db gumikötél

2 db fehér kendő

6 db állatos kártya

2 db terápiás lufi

15 db kiskocka

piros-zöld korong

HÍRLEVÉLRE FELIRATKOZÁS

Ha szeretnétek értesülni a legújabb mondókákról, ötletekről, akciókról, tartalmakról, akkor iratkozzatok fel hírlevelünkre.

Kapcsolat

Horváth Eszter – fejlesztőpedagógus
+36 30 / 619 4140
info@smilingkids.hu
Elérhetőségi idősáv: Egész évben
H-P 8-18 óráig